Cicád megvadul, ha gyógyszert kell kapnia? 3 tuti módszer, amivel simán beveszi
2023. június 27 - Képek: Getty Images Hungary
2023. június 27 - Képek: Getty Images Hungary
Gyógyszert beadni a macskának többnyire komoly kihívást jelent. Ám az alábbi három taktikával egyszerűen és hatékonyan adagolható számukra az adott készítmény.
Kedvenced fúj, karmol, harap – sőt mindet egyszerre, ha eljön a gyógyszerbevétel ideje? A cicák többnyire roppant harciasan lépek fel, ha bármiféle számukra nem kívánatos dolgot szeretnél tenni velük. Ezek között élen jár a gyűlöletes tabletták bevétele. Erre pedig elég gyakran szükség van, tekintve, hogy a macskák esetben is erősen ajánlott a rendszeres féreghajtás (benti cicáknál általában háromhavonta, míg kijárósok esetében havi ismétléssel javasolják az állatorvosok.) Emellett előfordulhat, hogy jószágod megbetegszik. Ezek tekintetében elengedhetetlen, hogy megtanuld azokat a technikákat, amelyekkel balesetmentesen beadható a macskának a gyógyszer. Videós segédletet is mutatunk.
A közkedvelt ételről elnevezett módszer alapja, hogy a cica közben épp úgy néz ki, mint a mexikói finomság. Ehhez egy kisebb takaróra, vagy egy törölközőre lesz szükséged, amibe tulajdonképpen bepólyálod a macskát. Az így harcképtelenné tett állat szájába már egyszerűen becsempészheted a pirulát. Ami fontos, hogy a nyelvhátra tedd a gyógyszert, majd egy rövid ideig fogd össze kedvenced száját, hogy biztosan lenyelje.
Ennél a trükknél tulajdonképpen ugyanúgy jársz el, mint az első esetben, azzal a különbséggel, hogy itt nincs bebugyolálva a cica. Olyankor javasoljuk ezt a technikát, ha kedvenced kezesebb, és nem kell attól tartanod, hogy mérgében megkarmol vagy beléd mélyeszti a fogait. Annyi a plusz, hogy amikor már bent van a szájában a gyógyszer, és a száját is befogtad, a másik kezeddel finoman masszírozd lefele a torkát, ezzel nyelésre ingerelve a macskát, s mintegy egyengetve a tabletta útját.
A harmadik módszerhez idő és figyelem szükséges, hiszen nem te trükközöl azért, hogy kedvenced kinyissa a száját, hanem megvárod, míg ásít, és ekkor adod be neki a szükséges készítményt. Utána persze szintén szükség van egy kis rásegítésre, hogy valóban le is nyelje azt.
Az alábbi videón láthatod is az említett technikákat:
Abban az esetben, ha semmiképpen sem jársz sikerrel, és cicád ádázul küzd a gyógykezelés ellen, vagy nemes egyszerűséggel újra és újra kiköpi a tablettát, akkor az állatorvosok azt szokták javasolni, hogy kisebb darabokra törve csempészd be egy-egy májkrémgombócba, esetleg valamilyen finom macskaeledelbe, -pástétomba.
Egyes cicákat az sem zavar, ha porítva kevered el a gyógyszert az ételbe, de a szakemberek szerint így markánsabban kiérezhető a keserű íz. Emiatt nem minden jószág fogadja el az ekképp fűszerezett étket.
Személyes tapasztalatom az, hogy a falánkabb cicusokkal egyszerűbb a gazdi dolga: a mi macskánk annyira haspók, hogy egy kis tabletta meg se kottyan neki, elrágja bőszen, mintha csak egy kis extra feltét volna a várva várt vacsorán. Ajánlom, hogy próbálkozz meg vele, hiszen mint kiderült, mi sokáig teljesen feleslegesen trükköztünk: ment volna anélkül is.
Nagyon fontos, hogy sose légy durva a cicával, nehogy fájdalmat vagy rosszabb esetben sérülést okozz neki! Inkább próbálkozz többféle módon, mintsem bajt csinálj!
Kövess minket!
Kapcsolódó cikkek