hirdetés

Ragasztóban úszó kismacskát mentettek a dombóváriak: így van most Csöppke

Tóth-Hencz Edit

2024. november 7 - Képek:

Csöppke megdöbbentő történetét a Dombóvári Állatbarát Alapítvány osztotta meg. A cica már biztonságban várja az új, szerető gazdit.

hirdetés

Csöppkének szerencséje volt, mert őt megtalálták, és olyan helyre vitték, ahol tudtak neki segíteni. Most a Dombóvári Állatbarát Alapítvány biztonságában várja a cica az új, szerető gazdit, aki örökbe fogadja.

Csöppke már biztonságban várja az új gazdiját / Fotó: Dombóvári Állatbarát Alapítvány

„Mindegy, hogy mennyire vagyunk tele”

Csöppkét, a kiscicát múlt héten vették észre egy forgalmas úton. A megtaláló adott neki vizet és próbált segíteni rajta. A segítő egy kutyás gazdi volt, akinek kedvence nem volt cicakompatibilis, így segítséget kért a Dombóvári Állatbarát Alapítványtól. Porcsa Rita Dórát, az Alapítvány egyik tagját kérdeztem a kismacska történetéről.

„Mindegy, hogy mennyire vagyunk tele, mondtam, hogy hozzák, mert nem élt volna sokáig” – emlékszik vissza Rita a történtekre. A macskák tartására nincsenek előírások, nincs kötelező oltás, sem chip, és sokan vallják, hogy nem lehet őket az udvaron belül tartani (Ami kinti és kijárós macskák esetében így is van; ők elmennek.)

Ilyen állapotban találtak rá a kismacskára / Fotó: Dombóvári Állatbarát Alapítvány

Az egész kis teste tele volt ragaccsal

A kiscica a Csöppke nevet kapta. Mikor bevitték az Alapítványhoz, az egész kis teste, de főleg a lába és a pocakja tele volt valami ragaccsal. Mivel az olaj oldja a ragacsot, a mosdókagyló felett étolajjal mosták át a kiscica testét. Ő türelmesen hagyta ezt a folyamatot, pedig helyenként durván bele volt ragadva. A javát így sikerült az állatmentőknek eltávolítaniuk. A következő probléma az volt, hogy az olajat is el kellett tüntetni az állatka szőréről, és ez sem volt könnyű feladat. Késő este egy kutyakozmetikus ismerősük fogadta a kismacskát, és sikerült megtisztítani az olajtól is.

„Bár még kicsit csapzott, mintha zsíros lenne a bundája, de már minden rendben lesz vele. Azt feltételezzük, hogy talán a ragasztóba ő ment bele. Sajnos előfordul, hogy szándékosan tesznek ételt például a ragasztó közepébe. Biztos vagyok benne, hogy egyedül nem tudott volna kijönni. Mivel földdel, tujadarabokkal volt tele, nem valószínű, hogy egyedül a betonra ment volna” – keresi a szomorú magyarázatot az Alapítvány munkatársa. Csöppke pár hétig még mindenképpen az Alapítványnál marad. Többször fürdették, így könnyen megfázhat kint, és megfigyelés alatt tartják. A cica jól van, igazi haspók és eleven.

Csöppke biztonságos helyre került / Fotó: Dombóvári Állatbarát Alapítvány

A mindennapok

A Dombóvári Állatbarát Alapítvány jelenleg 70 cicáról gondoskodik napi szinten. A cicákat csak akkor tudják elengedni, ha biztosak abban, hogy jó helyre kerülnek. Fontosnak tartják azt is, hogy elsősorban bentlakásos helyet találjanak a gondozottjaiknak.

„Naponta több segítségkérés fut be hozzánk, mindenki tőlünk várja a megoldást, de abba senki sem gondol bele, hogy már átléptük a 70-es lélekszámot. Igen, lélek, mert nekik is van lelkük, sőt! Éreznek, félnek, rettegnek, szeretnek, egyedül gyűlölni nem tudnak, ha támadnak is, csak félelemből teszik! És az emberek mégis bántják őket. Mint Alapítvány, nekünk is szükségünk van anyagi és fizikai segítségre, hogy a folyamatosan bővülő mentett cica számát el tudjuk látni. Az is nagy segítség lenne, ha elindulna egy szemléletváltás, és az emberek elkezdenének másképp gondolkodni. Hinni akarunk a csodákban!” – zárjuk a beszélgetést Ritával, bízva abban, hogy Csöppke és a többi kisállat is biztonságos otthonra lel.
A kinti és kijárós cicákat rengeteg veszély fenyegeti, és többségükről a gazda nem is tud. Ebben a cikkben gyűjtöttük össze, miktől kell óvni őket.
állatkínzás állatvédelem felelős állattartás örökbefogadás
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A kutyákat is szereted?
Látogass el az Az én kutyám oldalunkra is!