hirdetés

A cicamasszázsnak számos élettani előnye van: így masszírozhatod meg kedvencedet

Berek-Halász Beáta

2025. február 24 - Képek: Getty Images Hungary

A macskák lenyűgöző állatok, akik számos eltérő módon szeretnek kapcsolatba lépni gazdájukkal. Bár minden macska más, azért érdemes lehet megpróbálkoznunk a cicamasszázzsal, mert a kis szőrmókok gyakran fogékonyak rá.

hirdetés

A macskák míg a masszázs során élvezik a fizikai interakciót és az ellazító mozdulatokat, addig számos egészségügyi előnyt is biztosít számukra. Különösen élvezhetik, amikor a fülek mögött és az áll körül masszírozzák őket. Lássuk máris, hogyan lehet jól csinálni a fejmasszázst egy cirmos esetében!

Nem csupán kényeztetésről van szó, számos pozitív hatással van a macska egészségére és vitalitására a masszázs

A masszázs fontossága a macska jóllétére nézve

Tudjuk, hogy egy masszázs annyira jól tud esni, hogy valójában bizonygatnunk sem kell az előnyeit. Ám mi mégis megtesszük, ugyanis számos pozitív hatással bír, amikről érdemes tudni. A macskamasszázs javítja a vérkeringést, elősegíti a vérnyomás csökkentését, támogatja az ízületi mozgékonyságot, és olyan módon küzd a macskák szorongása és stressze ellen, ahogy arra talán kevés dolog képes. Izzítsuk hát be ujjainkat, és készüljünk fel a csodálatos dorombolásra! A dorombolás pedig, mint tudjuk, ránk nézve is fantasztikus nyugtató hatással bír.

Egy macska, amely élvezi a testi kontaktust, a simogatást, nagy valószínűséggel élvezettel fogadja majd a masszázst is. Fontos azonban megjegyezni, hogy túlstimulálás hatására egyes állatok ingerlékennyé válhatnak, így lényeges, hogy figyeljük a kedvenc jelzéseit. Ezenfelül pedig, ha úgy látjuk, hogy a cicánk egyáltalán nem vevő a dologra, ne erőltessük! Lehetséges, hogy macskánk néhány perc erejéig élvezi csupán a masszázst, de az is lehet, hogy egy egész film alatt lehetőségünk lesz dögönyözni. Ha elhúzódik, elfordul az állat, kiugrik az ölünkből, harapdálni kezd, vagy akár fúj, azonnal hagyjuk abba, és fogadjuk el, hogy ennyi elég volt számára az élvezetekből.

Fontos észben tartani, hogy egyes macskák ingerültté válhatnak a túlzott stimuláció hatására; ezzel nincs semmi baj, de engedjük útjára ilyenkor a cicát

Így masszírozzuk a macskát

Az első dolog, amit meg kell tennünk, mielőtt elkezdenénk a macskamasszázst, az, hogy megvárjuk, míg ő jön oda hozzánk. Hívjuk magunkhoz a cicát; ha kedve lesz csatlakozni hozzánk, akkor máris egy nagyon pozitív pontról indítjuk a masszázst. Mutatjuk is a technikákat!

A masszázsra mindig nyugodt körülmények között kerítsünk sort

1.) Ellazítás, bemelegítés

Simogassuk enyhén kedvencünket a nyakától a farok aljáig nyitott és laza kézzel. Ezt a technikát effleurage-nek is nevezik, és segít abban, hogy a cica ellazuljon, valamint hogy bemelegítse az izmokat és serkentse a vérkeringést. Amint úgy érezzük, hogy a hátizmai ellazultak, haladjunk tovább a macska vállai felé. Használjuk az ujjainkat, és lassan körözzünk lapockáján, az óramutató járásával megegyező vagy ellentétes irányban. Ugyanezt a technikát alkalmazzuk az arc masszírozásához is, azonban nagyon finom mozdulatokkal. A kis köröző mozgásokat alkalmazhatjuk a homlokon és az orcákon is. Az arc után vezessük át a kezünket a feje fölött, és masszírozzuk a fülek mögötti területet és az állat. A macskák fülei nagyon érzékenyek, mivel sok idegvégződés található bennük. Mindig figyeljünk a reakciókra!

Videón is mutatjuk, hogyan kell megmasszírozni egy cica fejét:

 

2.) Aktiválás

Miután macskánk már teljesen ellazult, azaz dorombol és nyújtózkodik, elkezdhetjük az intenzívebb masszázst. Ez a rész a gyúrást, görgetést és nyújtást foglalja magában. Mindig tartsuk szem előtt a kedvencünk kényelmét, ne essünk túlzásba. Most már nem puha, csúsztató mozdulatról van szó, hanem egy kicsit határozottabb érintésekről. Fontos, hogy lassan végezzük, hogy észre tudjuk venni és fel tudjuk oldani a csomókat kis barátunk izmaiban. Különösen hasznos olyan macskáknak, akik nem szeretnek túl sokat mozogni.

A petrissage masszázstechnika esetében kinyitott, majd bezárt tenyérrel enyhe nyomást gyakorlunk az ujjainkkal a gerincen. A masszázs előnye, hogy az izmok reflexei mechanikusan stimulálódnak, ami segít növelni az izomtónust.

Itt a teljes testes masszázst nézheted meg:

 

3.) Lezárás

Végül a tapotement technikával zárunk, ez egy könnyed ütögető típusú mozdulat, amely segíti a vérkeringés fokozását, valamint az izmok stimulálását. Alkalmazzunk lágy ütögetéseket, váltogatva a két kezünket, miközben figyeljük a cica reakcióit.

Mindig legyünk óvatosak, amikor a macskát masszírozzuk! Csak az ujjaink hegyét használjuk, és csak enyhe nyomást alkalmazzunk, figyelve kedvencünk jelzéseit. A macskák nagyon kifejező állatok, és értékelik a gazdájuk figyelmét és szeretetét. Mi is tiszteljük meg őket azzal, hogy ha esetleg valamire negatív reakciót adnak, azt ne erőltessük tovább.

fejmasszázs macska fejmasszázs masszázs
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A kutyákat is szereted?
Látogass el az Az én kutyám oldalunkra is!