hirdetés

Kisállatkamera kapott lencsevégre beszélő macskát

Hangai Lilla

2024. szeptember 24 - Képek: Getty Images Hungary

Ezt a macskát a gazdija kisállat kamerán kapta lencsevégre, amint éppen megdöbbentően emberi módon próbált kommunikálni. A nyávogás szavak formáját öltötte; érthető, a szituációhoz is illő szavak formáját.

hirdetés

Ismerd meg az angolul beszélő macska történetét!

A macskák olyan módon szeretnek velünk kommunikálni, amelyre tőlünk pozitív reakció érkezik

Hol vagy anya?

A gazdi TikTok-on posztolta a hihetetlennek tűnő felvételt, amihez a következő kommentárt fűzte: „Megőrülök, vagy tényleg elkaptam a macskámat, amint angolul beszélt? Anya, hol vagy? Anya!” Angolul ez így hangzik: Mom where are you? Mom?

A gazdi később kommentben fejtette ki a történetet. Az eset idején néhány napra be kellett feküdnie a kórházba, de az apukája rendszeresen látogatta a cicát, hogy addig se szenvedjen semmiben hiányt. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne hiányzott volna neki a gazdi.

A kommentelők között többen is elmondták, hogy az ő macskájuk is csinál hasonlót. Jeannie így mesélt: Igen, a beszélő macskákra csak figyelmesen kell koncentrálni. Az enyém mindig kiabál velünk, amikor alszunk; azt mondja, hogy: helló anya!

@nickyrosetattoo

I have been at the hospital the last 5 days and he’s really been misisng me 😭 (my dad goes every 2 days to check on him) #catsoftiktok #cats #catlover #cattalking

♬ original sound – nickyrosetattoo

Tényleg létezik beszélő macska?

A macskák nem rendelkeznek olyan kognitív képességekkel, amelyek lehetővé tennék számukra, hogy tudjanak beszélni, ráadásul az evolúció ezen a pontján ez fiziológiai szempontból is lehetetlen. Sem a hangszálaik, sem a szájuk nem teszi ezt lehetővé. Azonban megfigyelnek minket, és a jobb együttműködés érdekében utánoznak is bennünket. Mindenképpen igyekeznek olyan kommunikációs eszközöket használni, melyekre pozitívan és aktívan reagálunk. Így alakult ki tulajdonképpen a nyávogás is.

A felnőtt macskák egymásnak nagyon ritkán nyávognak, más eszközöket használnak ahhoz, hogy megértsék egymást. A nyávogásra az emberek azonban reagálnak, így a macskák eszközként használják arra, hogy hatékonyan közöljenek velünk dolgokat vagy felhívják magukra a figyelmet.

A teljes igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy bár nem képesek beszélni az emberi nyelvet, megértik azt. Több száz szót is akár. Erre élő példa lehet Billi, a beszélő macska is. Ezt pedig összevetve azzal, hogy képesek a nyávogás hangszínét, hangamagasságát és hosszát is változtatni, valamit előszeretettel utánoznak minket, nem olyan meglepő, hogy egyre több, a videóhoz hasonló esetről számolnak be a gazdik.

Aki tehát sokat beszél a macskájához és reagál is annak nyávogására valamilyen módon – akár visszanyávogással, akár szavakkal –, az mindenképpen ösztönzi a cicát arra, hogy ő is többször szólaljon meg hasonló formában. Ezt már csak azért is tudjuk javasolni, mert így a gazdi és kedvence erősítheti egymás között a köteléket.

beszélő macska igaz történet kisállat kamera nyávog a macska nyávogás jelentése
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A kutyákat is szereted?
Látogass el az Az én kutyám oldalunkra is!