hirdetés

5 év után, a véletlenek összjátékának hála került haza az elveszett macska

Szénási Szimonetta

2024. november 20 - Képek: Getty Images Hungary

Több tényező szerencsés együttállása kellett ahhoz, hogy a Bubba nevű kedvenc hazakerüljön. Története tanulságos a többi állattartó számára is. 

hirdetés

Az Angliában élő Janine Yarnell évekig semmit nem tudott elveszett macskájáról, mígnem egy nap a közösségi médiát böngészve felfigyelt egy igencsak megtépázott, utcán élő cicára. A helyi csoport kifejezetten a gazdátlan, elkóborolt állatok megsegítésére jött létre. Hazánkban is számos hasonló közösség működik, és számos esetben ők juttatják haza, vagy épp új gazdához a rászoruló négylábúakat.

A közösségi médián keresztül sok elveszett állat került már haza

Ezúttal sem történt ez másként! A macska viharvert külseje ellenére Janine felismerni vélte benne öt éve keresett kedvencét, Bubbát. A macskának egészen pontosan 2019. október 8-án veszett nyoma, azóta hiába kutatta szerető gazdája, nem járt sikerrel. Miután az idén november 12-én készült fotót megosztották az említett csoportban, bár fájóan meggyötört volt rajta a cica, a hölgy ráismert Bubbára, s a remény újjáéledt.

Bubba:

A mikrochip bizonyító erejű az elveszett macskák és egyéb állatok esetében

Azonnal jelzett a csoport adminisztrátorának, aki egy képfelismerő program segítségével igyekezett beazonosítani az állatot. Már ez is biztató eredményt mutatott az egyezést illetően, ám a döntő szót az állatorvos mondta ki, aki leolvasta a macska mikrochipjét. Az abban rögzített adatok – bár a telefonszám azóta megváltozott –, bizonyították, hogy valóban Bubba került elő. Így az eset egy újabb bizonyíték arra, mekkora jelentősége van a transzponderrel való jelölésnek a macskák esetében is. S bár hazánkban ez még csak a kutyák esetében kötelező, minden macskatartónak javasoljuk, hogy tetessen chipet kedvencébe. Számos elveszett macska került már haza a kis eszköznek hála, ahogy lopás esetén is bizonyító ereje van a jelölésnek.

Amiről nem szabad elfeledkezni, hogy a mikrochiphez rögzített adatokat minden változás – lakcím, telefonszám, új gazda – esetén frissíteni kell a PetVetData nevű rendszerben. Ez az állatorvos feladata, így neki kell szólni. Hiszen hiába van megadva a gazda elérhetősége, ha az már nem él. Bubba esetében sem találtak volna rá Janine-re a régi szám alapján.

A mikrochiphez tartozó adatokat rendszeresen frissíteni kell

A közösségi média ereje

Bubba története arra is rávilágít, hogy igenis lehet jó célokra használni a közösségi médiát, méghozzá eredményesen. Nem egyszer egyetlen fotó elegendő, hogy valaki felismerje a szomszédjából vagy az ismerősétől eltűnt állatot, aki ennek hála épségben hazakerül.

Miképp a gazda beszámolt róla, szerencsére Bubba is jól van, ám ilyen hosszú távollét után még szoknia kell az otthoni körülményeket.

(A borítókép illusztráció, nem Bubbát ábrázolja.)

benti macska elveszett macska kinti macska közösségi média mikrochip
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A kutyákat is szereted?
Látogass el az Az én kutyám oldalunkra is!