Kapibarák adoptáltak egy vörös kandúrt ebben az állatkertben
2023. augusztus 21 - Kép: Getty Images Hungary
2023. augusztus 21 - Kép: Getty Images Hungary
Az Oyen nevű vörös kandúr lett a maláj Negara Állatkert fő látványossága, ugyanis el sem mozdul a kapibarák mellől. Még úgy sem, hogy azok szinte folyton a vízben vannak.
A helyzet olyannyira komoly, hogy az állatkert már hivatalosan is bejelentette, hogy a macska a kapibarák csapatához tartozik.
@znmzoonegara Haaa oyen pun dah ada signage sendiri 🔥 Mungkin next Roren kita pulak? Korang belum kenal Roren kan 😉 #oyen #oyenbarbar #masbro #capybara #zoonegara #zoonegaramalaysia #zoonegaramalaysia2023
Oyen, mióta csak a vízidisznókkal él, ellopja a showt a többi állat elől. A létesítmény dolgozói szerint ugyanis a látogatók 95%-a kifejezetten miatta érkezik június óta. Egyes napokon megduplázza a látogatók számát; ezrek özönlenek a hétvégéken és a hétköznapokon is, hogy szemtanúi lehessenek ennek a nem mindennapi barátságnak.
Az állatkerti gondozók nem tudják pontosan, hogy Oyen mikor költözött a kuala lumpuri park kapibarakertjébe, de úgy sejtik, hogy a világjárvány ideje alatt válhatott hontalanná, és akkor vehette számításba a lehetőségeit.
A gyömbér cica többször is futótűzként terjedt a közösségi médiában, ahogy a kifutó körül lezseren ácsorog vagy a kapibarákhoz bújik, akiket ez egyáltalán nem zavar. Mivel ekkora közöttük az összhang, és a látogatók is megőrülnek érte, Oyen júniustól hivatalosan is az állatkert lakóihoz tartozik. A dolgozók etetik a macskát és az egészségi állapotát is felügyelik. Sőt már az is tervben van, hogy párt találjanak a kandúrnak, egy kapibara-szerető vérvonal létrehozásának tervével. A létesítmény vezetője azt is elárulta, hogy a kis vöröske már a dolgozókat is közel engedi magához, így ha bármi történne vele, nem lenne probléma a helyzet kezelése.
@znmzoonegara Oyen + Capybara = Capyboyen 🤔 Apa yang sesuai? #oyen #cat #capybara #tikus #baby #zoonegara #fyp #zoonegaramalaysia
Rendben, igazából ez egy költői kérdés, ugyanis biztosak vagyunk benne, hogy nincs olyan ember a Földön, aki ne táplálna gyengéd érzelmeket a világ legnagyobb rágcsálói iránt. (A kifejlett példányok hossza 106-134 cm is lehet.) Olyannyira zseniálisak, hogy még a társaságukat olyan műgonddal megválogató macskák is kijönnek velük. Még úgy is, hogy „kétéltűként” ezek az emlősök kifejezetten sok időt töltenek úszással vagy egyszerűen csak a vízben való lazítással.
A macskákhoz hasonlóan ők is szagokkal és hangokkal is kommunikálnak. 15-20 fős csoportokban élnek, melyekben vegyesen vannak hímek és nőstények; a vezetőjük mindig egy idős hím. A kapibara kölykök már 1 naposan követik anyjukat a vízbe és a zsengébb növények szárait is képesek elropogtatni. Itthon szinte minden állatkertben találkozhatunk velük, ugyan egyelőre még vörös macska társasága nélkül. Bízunk benne, hogy ami késik, nem múlik!
Kövess minket!
Kapcsolódó cikkek