Lehetséges, hogy nem szeret a macskám? 6 jelzés, ami arra utal, hogy neheztel rád
2022. november 11 - Képek: Getty Images Hungary
2022. november 11 - Képek: Getty Images Hungary
Bármennyire is szereted a macskádat, előfordulhat, hogy ő nem viszonozza ezt a szeretetet. Azért fontos erről beszélni, mert a cicák a kutyákkal ellentétben kicsit nehezebben alakítanak ki bensőséges kapcsolatokat. Számukra fontos, hogy ők válasszák ki a kedvenc emberüket, ráadásul nem is gondviselőkként tekintenek ránk, hanem inkább egyenrangú társként.
Bár azt kijelenthetjük, hogy a macskák nem gyűlölnek, de a bizalom hiánya a részükről elég ahhoz, hogy ne érezzék jól magukat a bőrükben. Az alábbi jelek egyértelművé teszik, hogy macskád kényelmetlenül érzi magát veled és melletted. Érdemes ezekben az esetekben elgondolkodni azon, hogy a családtagok vagy barátok közül kivel alakított ki bizalmas és közelibb kapcsolatot a cica, és hogy az a valaki szívesen magához venné-e. Mindketten megérdemlitek, hogy szeretve érezzétek magatokat.
Ahogy azt már biztosan tudod, kedvenceink a farkukat nemcsak az egyensúlyukhoz használják, hanem az érzelmeik kifejezéséhez is. Ha megtanulod a jelzéseket, irtó hatékonyan olvashatsz az érzelmeikben és hangulataikban.
A leeresztett, vízszintes farok, vagy a felálló farok, amin a szőr is az égnek áll, minden esetben arra utalnak, hogy a cica veszélyben érzi magát és zaklatott. Minél alacsonyabban tartja a macska a farkát, annál stresszesebb, annál nagyobb veszélyben érzi magát. Ha csak ezt az egyetlen jelet tapasztalod, érdemes jobban utána járni a helyzetnek, ugyanis könnyen meglehet, hogy nem miattad zaklatott, hanem valami más okozza.
A bújkáló macska az esetek legnagyobb többségében nem boldog macska. Az ösztöneiktől vezérelve a biztonság érdekében gyakran pihennek le szűkebb vagy rejtett helyeken; ezért szeretik a dobozokat is. Ám ha azt tapasztalod, hogy a jelenlétedben sosem mutatkozik kedvenced, akkor ott probléma van.
Ha elbújik, mert most költöztetek új helyre vagy vendég érkezik a házhoz, akkor ez a viselkedés nem neked szól, és semmiképp se erőltesd, hogy előbújjon. Mindig hagyni kell neki, hogy akkor mutatkozzon, ha már ő is komfortosnak érzi. Az is előfordulhat, hogy a jelenség mögött valamilyen egészségügyi probléma áll, így egy látogatás az állatorvosnál biztosan nem fog ártani!
Valamennyi szakértő egyetért abban, hogy macskád haragjának egyértelmű jele a harapás. Bár a félreértések elkerülése végett azt mindenképpen hozzá kell tennünk, hogy a harapdálás normális viselkedés a cicáknál, főleg, ha nagyon belemelegednek a játékba. De a gyengéd harapdálás és a dühös harapás között összetéveszthetetlen különbség van. Ha odakap vagy beléd harap, ha meg akarod simogatni, az mindenképpen a szimpátia hiányát jelzi.
Ha megpróbálsz játszani a macskáddal vagy közeledni hozzá, és teljes érdektelenséget látsz a másik oldalon még akkor is, ha a kedvenc játéka is a kezedben van, az jelezheti azt, hogy a cica boldogtalan.
Természetesen az normális, ha egy macska játék közben picit lelassul és megpihen, hogy tarthasson egy kis szünetet. A játékos interakció iránti krónikus érdektelenség azonban a legtöbb esetben azt jelzi, hogy a cica szívesebben lenne mással és máshol.
Ha egy macska ráfúj valakire, az egyértelmű jele annak, hogy nem elégedett a kialakult helyzettel. Ez megvétózhatatlan tény. Nemcsak boldogtalanságot és elégedetlenséget jelezhet ez a felnőtt egyedeknél, de fenyegetettséget is. Kölyökkorban gyakran fordul elő olyan esetekben is, mikor a cicák próbálgatják képességeiket, felfedezik a külvilágot és az onnan érkező ingereket.
Az utolsó tőrdöfés a szívbe. Ha kedvenced bújós és érdeklődő, ha a vendégekről van szó, de veled nem hajlandó kapcsolatot létesíteni, az egyértelműen azt jelzi, hogy személyes problémája van veled. Ahhoz, hogy ennek a mélyére juss, győződj meg arról, hogy macskád rendelkezik minden szükséges dologgal: kapott enni, inni, tiszta-e az elomtálca?
Nehéz lehet elfogadni ezt a helyzetet, főleg, ha úgy érzed, hogy mindent megtettél, amit lehetett. Mindent összevetve azonban elmondható, hogy minél jobban figyelsz szőrös kis barátod igényeire, annál biztosabb, hogy szeretni fog és ragaszkodik majd hozzád. Tegyél hátra két lépést, ne erőltess semmit! Biztosíts számára olyan élelmet, amit biztosan szeret, tiszta vizet, minimum két tisztán tartott alomtálcát, és sok lehetőséget másszásra, pihenésre és bújásra; a legfontosabb pedig, hogy várj türelmesen!
Kövess minket!
Kapcsolódó cikkek