Ezért igénylik a macskák a teljes testes kontaktust
2024. április 30 - Képek: Getty Images Hungary
2024. április 30 - Képek: Getty Images Hungary
Tudod, melyik pillanatról beszélünk?! Amikor éppen elnyúlsz a kanapén vagy az ágyon, doromboló komádnak pedig mintha lenne egy különleges érzékelője, így azonnal ott terem, és rád vagy melléd fekszik. Úgy, hogy az egész testével hozzád érhessen.
A következőkből kiderül, hogy a macska miért igényli a testi kontaktus eme formáját. Előre szólunk, ez az egyik legcukibb dolog, amit a macskák csinálnak, és egy újabb bizonyíték, hogy pont olyan mélyen éreznek gazdáik iránt, akárcsak a kutyák.
A macskák testhőmérséklete átlagosan 38,3-39 ̊C között mozog, így folyamatosan meleg helyeket keresnek, amelyek által fenntarthatják ezt a hőmérsékletet. Ezért szenvednek kevésbé nyáron bundájuk ellenére is, és ezért fekszenek a lakásban is a napfénnyel megvilágított foltokra. És ezért fekszenek rád is. A szeretett személy testhője nagyon értékes dolog egy macska számára. Az azonban, hogy rád fekszik a cica, több annál, mint hogy melegre vágyik. Ugyanis ha alapvetően nem bízna benned, és nem szeretne, nem feküdne rád.
És itt elérkeztünk a másik okhoz: a macska azért igényli a teljes testes kontaktust, mert biztonságot nyújtasz számára. Nézz meg bármilyen vadvilágról szóló dokumentumfilmet, és látni fogod az oroszlánokat és a farkasokat is, ahogy ölelkeznek, összebújnak a családtagjaikkal. Ezzel erősítik az egymás között lévő köteléket, és növelik a biztonságérzetüket is. A teljes testes kontaktus tehát az egyik legédesebb dolog, amivel macskád megajándékozhat téged, az egyik legmélyebb szerelmi üzenet, amely ezt mondja: megnyugtatsz, bízom benned, biztonságot adsz számomra.
Tudod jól, két macska sincs egyforma; vannak olyan cicák, akik múltbéli traumáik miatt, vagy csupán személyiségük következtében megelégszenek azzal, ha a közeledben lehetnek, és nézhetik, éppen mit csinálsz. És ezzel sincs semmi baj, ha ettől eltekintve macskabarátod egészségesnek tűnik. Ha nem agresszív, amikor kapcsolatba akarsz vele lépni, ideje nagy részét nem elbújva tölti, és az étvágya is rendben van.
Amennyiben egyik pillanatról a másikra bújós cicából távolságtartó macska lett, érdemes lehet vele ellátogatni az állatorvoshoz. Lehetséges, hogy a kora miatt állt be a változás, de könnyen megeshet, hogy egészségügyi ok áll a háttérben.
Ide kattintva megtudhatod, mely jelek utalnak arra, hogy a macska esetleg beteg lehet.
Kövess minket!
Kapcsolódó cikkek